"Grzeczne dziewczynki idą do raju,
niegrzeczne mają raj na ziemi".
Ja bym powiedziała:
świadome dziewczynki.
Świadome kobiety.
Świadome "stare baby".
Niektóre są potargane.
I podrapane, bo ich ścieżki
to nie są te, po których
stale by ktoś chodził.
Mają własnoręcznie zrobione miotły,
motyle w brzuchu i kociołki na ogniu.
Gadają do siebie po cichu
różne rzeczy, a gdy się zapomną,
to i na głos.
Podśpiewują sobie pod nosem:
zieleń i lazur, skarby w popiele,
kurza łapka, biel i czerń,
ZRÓB SOBIE DOBRY DZIEŃ.
Inne są grzeczne.
Po prostu grzecznie
mają to, co lubią.
Grzecznie mówią sobie:
zrób sobie dobry dzień.
No i go sobie robią.
Sekunda po sekundzie,
minuta po minucie,
godzina po godzinie.
Inne, to melancholijki.
Tęskne dusze.
Snują się po wydmach,
bujają w obłokach,
rozmyślają o niebieskich migdałach.
Nawlekają paciorki uśmiechu
na wiotkie, ale jakże mocne
Przesuwają piasek
z miejsca na miejsce,
bo sprawia im to przyjemność.
Przesypują go między dłońmi
i liczą w ziarnkach gwiazdy.
Budują zamki i patrzą bez żalu,
jak woda wszystko zabiera.
Jak życie zabiera czas.
Jak czas zabiera życie.
W zamian daje wieczność.
Patrzą na wodę,
która właśnie robi sobie
dobry dzień.
¡Buen día!
mają się znakomicie.
Po prostu. Płyną. Są w przepływie.
Jak woda, jak myśli,
jak życie, jak wiatr.
Świadome dziewczynki
chodzą szeptem i delikatnie
dotykają przestrzeni wokół.
Nucą rozkołysanymi biodrami,
a w lnianych woreczkach
noszą zioła, zaklęcia
i malutkie kosteczki
znalezione w snach.
Dzień dobry poezjo morza,
dzień dobry starym baśniom
wydobytym spod jego dna.
Koci pazur, suszony muchomor,
dziady i baby, i topór w pień,
żabie udka i uśmiech w miodzie,
ZRÓB SOBIE DOBRY DZIEŃ.
A gdy po dobrym dniu
zapadnie dobry wieczór,
na dobrą noc dobrze robi
oświecona filiżanka herbaty.
Osho pisał, że
"jeśli sącząc gorącą herbatę
nie jesteś w tej chwili,
ale myślisz o czymś innym,
że musisz gdzieś iść...
coś zrobić...
przegapiłeś
oświeconą filiżankę herbaty".
Nie przegap!
No proszę cię,
zrób sobie dobry dzień.
Własnoręcznie go sobie zrób.
"Happiness is handmade" 😉
Do dzieła!







